15 Kwi 2015
Kwiecień 15, 2015

Zdolność kredytowa i credit score

0 Comment

Kredyt w UK i Zdolnośc kredytowa zależy od Twoich zarobków. Głównie zasada jest taka, że im większe posiadasz zarobki tym zdolność kredytowa jest wyższa.

W przypadku pojedyńczego kredytobiorcy jego zarobki przed podatkiem mnożone są razy 4, zatem jeżeli zarabiasz £25,000 funtów maksymalny kredyt jaki zostanie Ci udzielony przez bank wynosi £100,000. Jeśli chcesz wziąć kredyt razem ze swoim partnerem wasze wspólne zarobki mnożone są razy 3,5, więc jeżeli wspólny dochód wynosi £45,000, maksymalny kredyt jaki jest w stanie zaproponować bank wynosi £157,500.

Trzeba pamiętać, że jest to maksymalna kwota jaką może pożyczyć nam bank, ale czy to się stanie zależy także od Twojego credit score.

Credit score to ocena Twojego ryzyka kredytowego oparta na informacjach o Twojej historii kredytowej. Istotną rolę w tym przypadku odgrywa to czy posiadasz karty kredytowe i czy je regularnie spłacasz.

Kolejnym istotnym czynnikiem są poprzednie kredyty jakie spłaciłeś, lub po prostu regularne spłaty direct debetów. Wszelkie problemy z poprzednimi płatnościami lub ogłoszenie bankructwa wpływa bardzo niekorzystnie na ocenę Twojego ryzyka kredytowego i w wielu przypadkach możesz mieć duże problemy z uzyskaniem takiego kredytu.

Jeśli chcesz uzyskać wszelkie informacje na temat dotacji, jak możesz się o nie ubiegać zapraszamy na stornę: http://dotacje-pl.info/