14 Lip 2015
Lipiec 14, 2015

Czym są kredyty konsumpcyjne uk

0 Comment

 

   Kredyty konsumpcyjne sa to kredyty udzielane przez bank na okreslone potrzeby osob fizycznych. Moga wynikac z koniecznosci szybkiego dostepu do srodkow finansowych, badz oplacenie biezacych wydatkow.
   Powodem ubiegania sie o kredyt moze byc zakup samochodu, sprzetu AGD, remont mieszkania, splate kart kredytowych, innych kredytow, konsolidacje kredytow, wakacje i wypoczynek, studia.
   Pierwszym krokiem do ubiegania sie o taki kredyt jest zlozenie wniosku wraz z odpowiednimi dokumentami takimi jak potwierdzenie zrodel i wysokosci dochodu. Wazne jest aby we wniosku podac dowolny cel, nie zwiazany z prowadzeniem dzialalnosci gospodarczej. Konieczne jest tylko jego wskazanie, a wykorzystanie wyplaconej gotowki nie jest sprawdzane.
   Kredyt konsumpcyjny moze miec forme gotowkowa lub bezgotowkowa.
   Dzieki zastosowaniu pierwszej z opcji konsument moze samodzielnie podjac srodki finansowe i przeznaczyc je na zakup wybranego dobra lub uslugi.
   Natomiast w przypadku kredytu bezgotowkowego bank przelewa okreslona sume na konto podmiotu sprzedajacego okreslony produkt.
   Zabezpieczeniem kredytu przewaznie sa dochody kredytobiorcy, poreczenia innych osob, hipoteka. Kredyt zabezpieczony hipoteka daje lepsze mozliwosci, wyzsza kwote kredytu, nizsze oprocentowanie, dluzszy okres kredytowania. Wysokosc rat oraz kwota kredytu dopasowana jest indywidualnie do potrzeb i dochodow konkretnej osoby.
   Kredyt konsumpcyjny bardzo czesto mylony jest z kredytem konsumenckim. W wielu przypadkach sa one do siebie podobne, jednak nie sa takie same. Roznica polega na sposobie wykorzystania srodkow pienieznych
   Kredyt konsumencki w swojej definicji zastrzega, iż środki otrzymane z kredytu nie mogą być związane z prowadzeniem działalności, czyli nie mogą być faktycznie wykorzystane na firmę. Poza tym definicja kredytu zawiera w sobie także takie produkty, których umowa wskazuje konieczność złożenia w banku dowodu prawidłowego wykorzystania pieniędzy (np. kredyt hipoteczny), a także i takie produkty, które w świetle prawa bankowego kredytami nie są, bo są udzielane przez parabanki.
   Kredyt konsumpcyjny nie wymaga dostarczania jakichkolwiek dowodów na wykorzystanie otrzymanych środków, co może być szczególnie korzystne dla osób prowadzących działalność gospodarczą.
   Dokonanie wyboru, ktory kredyt dostepny na rynku jest najbardziej korzystny jest trudnym zadaniem , poniewaz oferta kredytowa jest bardzo bogata.
  Mozna sprawdzac wszystkie oferty bezposrednio w bankach, jednak zajmuje to bardzo wiele czasu. Duzo prostrzym sposobem jest skorzystanie z porownywarki finansowej online lub udanie sie do biura specjalizujacego sie w wybieraniu najkorzystniejszych ofert.
   Obecnie najlepsze oferty kredytów gotówkowych mają następujące banki: ING Bank Śląski – Pożyczka Premium, Eurobank – Tani kredyt z kontem, BNP Paribas – Kredyt Gotówkowy „Wiosna 2014 z Gwarancją najniższego całkowitego kosztu kredytu”. Warto sprawdzić oferty wymienionych banków i skonfrontować z innymi ujętymi w rankingu.