25 Mar 2015
Marzec 25, 2015

Kredyt hipoteczny w UK

0 Comment

Kredyt hipoteczny w UK to długoterminowa pożyczka, pozwalajaca pokryć koszty zakupu domu. Zazwyczaj kredytodawcy hipoteczni udzielają kredytu w wysokości między 75% i 95% całkowitej wartości domu, brakującą resztę pieniędzy musi pokryc kredytobiorca – jest to tak zwany depozyt (deposit). Kolejnym wymaganiem jest nabycie ubezpieczenia na życie (life insurance) w razie śmierci kredytobiorcy. Będzie to zabezpieczeniem inwestycji kredytodawcy, jeśli kredytobiorca nie zdąży spłacić kredytu.
Kredytodawca hipoteczny zleci wycenę nieruchomości (valuation), aby ustalic zasadnośc inwestycji. Działanie to jest zorganizowane przez kredytodawcę, ale kredytobiorca musi pokryc koszty wyceny. Nie należy jednak mylić tej wyceny ze szczegółowym badaniem, które analizuje strukturę i stan domu.

Kredyt hipoteczny to pożyczka na czas określony (term), którą należy spłacać wraz z odsetkami (interests). Pożyczka ta jest zabezpieczona (secured) domem kredytobiorcy. Istotne jest dokonanie trafnego wyboru rodzaju kredytu hipotecznego, gdyż jeśli kredytobiorca nie bedzie w stanie go spłacać, wtedy kredytodawca może wejść w posiadanie nieruchomości, co jest określane terminem repossession.

Wybierając pewien rodzaj kredytu hipotecznego nalezy zdecydować, jak długo będzie sie go spłacac. Nalezy wybrac taki termin spłaty, podczas którego jak najszybciej zostanie splacone zadłużenie, jednocześnie nie ponosząc wielu wyrzeczeń. Ogólnie rzecz biorąc, im dłuższy jest termin spłaty, tym więcej odsetek trzeba spłacić.
Przed wyborem rodzaju i typu kredytu zawsze warto spotkać się z doradcą do spraw kredytów hipotecznych w celu omówienia różnych aspektów opcji hipotecznych. Zapraszamy do kontaktu. Informacje na temat housing benefit.